części do wózków widłowych

Naprawy bieżące wózków widłowych to proste i szybkie naprawy, które pozwalają utrzymać sprawność i bezpieczeństwo wózka widłowego. W ich skład wchodzi m.in. wymiana oleju i filtrów zapewniająca poprawne działanie wózka, naprawy mechaniczne takie jak wymiana części, naprawy elektryczne (np. wymiana akumulatora) czy prosta konserwacja – regularne przeglądy i działania zapobiegające powstawaniu awarii. Bieżące naprawy wózków widłowych powinny odbywać się regularnie i być prowadzone przez wykwalifikowanego technika bądź serwisanta z firmy zewnętrznej. Dbanie o sprzęt ma zapewniać długotrwałą niezawodność i bezpieczeństwo operatora wózka.

Jakie są najczęstsze awarie, jeśli zaniedbamy naprawy bieżące wózków widłowych?

Nieprowadzenie regularnych serwisów wózków widłowych może prowadzić do powstawania poważnych awarii sprzętu, które potencjalnie będą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa wobec operatora i osób postronnych. Co więcej, zaniedbania przełożą się też na konieczność wykonania kosztownych napraw i przestojów w pracy. Oto kilka przykładów poważnych awarii:

 

  • awarie mechaniczne – niekonserwowane elementy mechaniczne takie jak łożyska czy prowadnice mogą ulec zużyciu, powodując kolizje i uszkodzenia;
  • awarie elektryczne – brak bieżących napraw wózków widłowych w kontekście usterek związanych z elektryką pojazdu może skutkować psuciem się akumulatora;
  • uszkodzenia mechaniczne – podczas pracy pojazd jest eksploatowany, a co za tym idzie również elementy metalowe służące do podnoszenia i opuszczania ładunków.

 

Gdzie można dokonać naprawy wózków widłowych?

Naprawy bieżące wózków widłowych mogą być wykonywane w kilku miejscach w zależności od rodzaju i skali potrzebnej naprawy. Można tutaj wymienić:

 

  • serwis autoryzowany przez producenta – mając wózki na gwarancji, można skorzystać z usługi serwisowania pojazdu u producenta, który ma wiedzę i narzędzia do przeprowadzenia napraw w pełnym zakresie;
  • niezależne serwisy – na rynku istnieją różne serwisy specjalizujące się w naprawie wózków widłowych, które przedstawiają swoje usługi w konkurencyjnych cenach;
  • zakłady naprawcze – niektóre zakłady naprawcze pomogą wykonać bieżące naprawy wózków widłowych;
  • serwisanci zakładowi – jeżeli mają odpowiednią wiedzę, być może będą w stanie uporać się z prostymi usterkami.

 

Wybór miejsca wykonania naprawy wózka zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, ale także dostępności oraz kwalifikacji dostawców tego typu usług w danej okolicy. Ważne jest, aby wybrać serwis cieszący się zaufaniem klientów i świadczący wysoką jakość usług.

Naprawy bieżące wózków widłowych – dlaczego opłaca się wynajem wózków?

Wynajem wózków widłowych może zawierać opcję zapewnienia napraw przez wynajmującego. W takim przypadku serwis wliczany jest w cenę wynajmu, czyli miesięczną ratę. Dzięki temu właściciel firmy nie musi martwić się o koszty i logistykę napraw bieżących wózków widłowych. Za naprawę odpowiedzialny będzie serwisant z firmy wynajmującej, którego koszt usługi zawarty zostanie w comiesięcznym abonamencie płaconym przez klienta. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem wózków widłowych, a nie ich zakup.